نرم افزار maxqda

نرم افزار maxqda چیه و چه کاربردی داره؟

یکی از نرم‌افزارهای کاربردی در زمینه تحلیل داده‌های کیفی، نرم‌افزار مکس کیودا است.

نرم افزار MAXQDA چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزار MAXQDA  یک بسته‌ی نرم‌افزاری پیشگام در جهان برای تحقیقات کیفی است. این نرم‌افزار یکی از جامع‌ترین برنامه‌ها در این زمینه است. این نرم‌افزار توسط هزاران محقق در بیش از ۱۵۰ کشور جهان استفاده می‌شود.

کاربردهای نرم‌افزار MAXQDA:

 نرم افزار MAXQDA کاربردهای متنوعی دارد. این نرم افزار به جمع آوری، سازمان‌دهی، تجزیه و تحلیل، به تصویرکشیدن و انتشار داده‌های شما کمک می‌کند. این برنامه از روش‌شناسی‌های مختلفی نظیر نظریه پایه(Grounded Theory)، مروری بر متون، تحقیقات بازاریابی اکتشافی، تحلیل محتوای کیفی، پدیده شناسی، تحقیق قوم نگاری، تحقیق تاریخی و… پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر انعطاف‌پذیری را برای تجزیه و تحلیل داده‌ها داشته باشید.

قابلیت کار با داده‌های مختلف:

نرم افزار MAXQDA به شما آزادی می‌دهد تا طیف وسیعی از داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنید. شما می‌توانید اسناد، فایل‌های PDF، جداول، تصاویر، فایل‌های ویدئویی، توییت‌های توییتر، نظرات یوتیوب، منابع جغرافیایی، اطلاعات کتابشناسی و غیره را وارد نرم‌افزار کنید و سریع و آسان آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

نوآوری‌های نرم‌افزار MAXQDA از سال ۱۹۸۹:

قابلیت کار با فایل‌های مختلف:

قابلیت کار با فایل‌های مختلف یکی از ویژگی‌های بارز نرم افزار مکس کیودا است. انواع مختلف فایل‌ها، بیشتر از آنچه شما ممکن است فکر کنید. تجزیه و تحلیل اسناد، فایل‌های PDF، جداول، تصاویر، فیلم‌ها، توییت‌های توییتر، اطلاعات جغرافیایی. در نسخه‌های جدید این نرم افزار ویژگی‌های دیگری نیز اضافه شده است. این ویژگی‌ها کار را برای پژوهشگران کیفی آسان می کند.

کاربرد نرم افزار maxqda چیست؟
مطالعه‌ی این مقاله

ساده‌سازی کار تیمی:

کار تیمی یکی از اهداف تحقیق است. در نرم افزار مکس کیودا این قابلیت وجود دارد که پروژه‌ها را به صورت تیمی هدایت کنید. ویژگی‌های کار تیمی هوشمند برای کمک به همکاری شما در نسخه‌های مختلف نرم‌افزار ساده‌سازی شده است. این ویژگی برای نسخه‌های ویندوز و مک قابلیت استفاده دارد.

انعطاف‌پذیری روش‌شناسی:

انعطاف‌پذیری روش‌شناسی چیه؟. نرم افزار MAXQDA از چندین روش متدولوژیکی پشتیبانی می کند. به شما اجازه می‌دهد حداکثر آزادی و انعطاف پذیری را داشته باشید. روش‌های تحقیق مختلف را می‌توان با این نرم‌افزار اجرایی کرد. روش‌هایی مانند گراندد تئوری، تحلیل محتوا، پدیده شناسی، قوم نگاری و ….

قابلیت به تصویر کشیدن منحصر به فرد:

قابلیت به تصویر کشیدن تحلیل‌ها در نرم افزار مکس کیودا را می‌توان یک امتیاز ویژه دانست. یک تصویر بیش از ۱۰۰۰ کلمه می‌تواند حرف بزند. از این قابلیت برای به تصویر کشیدن تحقیقات خود استفاده کنید و یافته‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. ابزارهای تصویری زیادی برای به تصویر کشیدن تحلیل‌ها وجود دارند. این ابزارها را می‌توان به طور جداگانه برای اسناد و کدها مورد استفاده قرار داد.

سفر تحقیقاتی شما:

MAXQDA در هر مرحله از کار از شما پشتیبانی می کند. از جمع آوری داده ها تا انتشار یافته‌های شما. با استفاده از این نرم‌افزار کار تحقیق و تحلیل کیفی برای شما به کار جذاب و مفرح تبدیل خواهد شد. کار با داده‌های کیفی سخت است ولی این نرم‌افزار این کار برای ما آسان کرده است. به شرطی کرده به طور اصولی و درست با آن کار کنیم.

آموزش نرم ‌افزار maxqda
مطالعه‌ی این مقاله

کاربرپسند بودن محیط نرم‌افزار:

رابط کاربری آسان برای استفاده MAXQDA و آموزش‌های رایگان، کتابچه‌های راهنمای و وبینارها، شما را بدون هیچ مشکلی با نحوه کار با نرم‌افزار آشنا می کند.

کانال تلگرام گروه آموزشی هنر تحلیل

جلسه اول دوره جامع آموزش نرم‌افزار maxqda را رایگان دریافت کنید

این فرصت استثنایی را از دست ندهید
دانلود کنید
close-link
متخصص گوگل اسکالر(اسکولار) شوید
شرکت در دوره‌ی آموزشی
close-image
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن